Lüks sitede maaş krizi

Lüks sitede maaş krizi
İstanbul Alkent’te yöneticinin 13.5 bin YTL’lik maaşı sitede krize neden olduAbone ol

İstanbul Alkent’te yöneticinin 13.5 bin YTL’lik maaşına kızan fotoğraf sanatçısı Güner Arıoğlu, bir yazı yazıp 643 posta kutusuna bırakınca mahkemelik oldu

İstanbul Etiler’deki Alkent Sitesi’nde yönetim kavgası var. Yılbaşında lüks sitedeki Alda Kulüp’ün Başkan Yardımcılığı’na seçilen fo web sitesi reklam toğraf sanatçısı Güner Sarıoğlu, üst üste yönetimi eleştiren yazılar yazınca davalık oldu. “Yüksek aidatları, şeffaf olmayan yönetimi, ihalesiz verilen işleri ve muhasebenin denetimsiz olmasını” eleştiren Sarıoğlu, yönetici Nami Pektaş’ın 13.5 bin YTL’lik maaşı da eleştirdi. Bu konudaki yazıları sitedeki 643 konutun posta kutusuna bıraktı. Sarıoğlu ayrıca alkent.biz isimli internet sitesinde de yazıları yayınladı. Alkent Sitesi İcra Kurulu Başkanı Hayrettin Taşdelen ile yardımcısı Kemal Suman aleyhine ağır eleştirilerde bulundu.

‘3 milyon doları yöneten düzgün maaş almalı...’
GÜNER Sarıoğlu hakkında 10 bin YTL manevi tazminat davası açan Kemal Suman, “Yazı hakaret amacıyla kaleme alınmıştır” dedi. Sarıoğlu’nun “çok maaş alıyor” diyerek şikayet ettiği yönetici Nami Pektaş’la ilgili iddiaları da yanıtlayan Suman şunları söyledi: “Nami Pektaş 13 yıldır bizimle çalışıyor. Maaşı net 9.5 bin YTL. 650 daireli, 3 milyon dolar bütçeli siteyi emanet ettiğimiz bir insanın düzgün maaş alması gerektiğini düşünüyoruz. Ama Güner Bey’in akrabası Nami Pektaş’la olan husumeti farklı.”

Haber: Yüksel Koç
Kaynak: www.vatanim.com.trKategori : GÜNCEL