Yeter artık AB afişleri

Yeter artık AB afişleri
Sağlık-İş Sendikası, başkentte bin noktaya AB üyeliğine karşı yazılar içeren afişler astı.Abone ol

Sağlık-İş Sendikası, başkentte bin noktaya ''AB Yeter Artık, Türkiye AB Üyeliği Olmadan da Güçlüdür'' yazılı afişler astı. Sendika Genel Başkanı Mustafa Başoğlu, Akdeniz Caddesi'nde Anıtkabir'in karşısında bulunan afişlerin önünde yaptığı açıklamada, AB'nin Türkiye'yi üye yapmayacağını savunarak, Türkiye'nin Avrupa'y meme kucultme a muhtaç olmadığını söyledi.

Başoğlu, ülke çıkarlarını, birlik ve bütünlüğünü savunan kampanyalarının bu afişle devam ettiğini ifade etti. Türkiye-AB müzakerelerinin resmen olmasa bile fiilen durduğunu öne süren Başoğlu, Türkiye'nin artık müzakereleri keserek, AB karşısında dik durabileceğini kanıtlaması gerektiğini dile getirdi. Başoğlu, Brüksel'e gidip gelmelerin bir anlamı olmadığını ileri sürerek, tarihte haçlı-hilal tartışmasının olduğunu ve bugün de devam ettiğini söyledi.

Başoğlu, ''AB bizi üye yapmayacak. Artık karnımızı doyurmayacak kapıdan yemek istemeyelim'' dedi. AB'nin, sürekli Yunanistan ve Kıbrıs Rum Kesimi'nin sözcülüğünü yaptığını ifade eden Başoğlu, Türkiye'nin limanları açması için sürekli köşeye sıkıştırıldığını söyledi. Osmanlı tapularının da incelenmesini isteyen AB'nin, bazı yerlerin Hristiyanlara ait olduğunu iddia ettiğini belirten Başoğlu, bu şekilde Türk topraklarının ''bizim demeye'' getirildiğini, Papa'nın da bunu ilan etmek için Türkiye'ye geleceğini iddia etti. Fransa, Belçika ve Avusturya'nın, Türkiye'nin üyeliğini halklarının oyuna sunacağını dile getiren Başoğlu, ''Türkiye, AB üyesi olmadan da güçlüdür ve güçlü olmaya devam edecektir. Yeter artık Avrupa, sana muhtaç değiliz'' diye konuştu.Kategori : ÇALIŞMA HAYATI