İşte emekliye düşünülen zam

  • Ana Sayfa
  • İşte emekliye düşünülen zam
İşte emekliye düşünülen zam
Hükümetin 2007 Yılı Programı'nda emekli aylıklarına öngördüğü maaş artışı şöyle:Abone ol

Emekli aylıklarına Ocak ayında yüzde 4.7, Temmuz ayında yüzde 2.18 oranında zam yapılması öngörülüyor. Resmi Gazete'nin mükerrer sayısında yayımlanan 2007 Yılı Programı'nda, ''emekli aylıklarının önceki 6 aylık kümülatif tük Стамбул шубы etici fiyat endeksi artışını yansıtacak şekilde Ocak ayında yüzde 4.7, Temmuz ayında ise yüzde 2.18 oranında artırılmasının öngörüldüğü'' bildirildi.

Emekli aylıklarına Ocak ayında yüzde 4.7 oranında zam yapılması halinde en düşük SSK emekli aylığı yaklaşık 498 YTL'ye, 6. basamaktaki asgari Bağ-Kur aylığı ise yaklaşık 412 YTL'ye yükselecek. İşçi ve Bağ-Kur emeklileri ise bu yılın ilk 6 ayında emekli aylıklarına yapılan yüzde 3'lük zammın enflasyon oranının gerisinde kalmasından kaynaklanan kayıplarının karşılanmasını talep ediyor.

Tüm İşçi Emeklileri Derneği, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Mehmet Ali Şahin ile Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Murat Başesgioğlu'na gönderdiği mektuplarda enflasyon kaybının karşılanmasını istemişti. İşçi ve Bağ-Kur emeklileri, memur ve memur emeklililerine verilen yüzde 2.32'lik enflasyon farkının, kendi aylıklarına da yansıtılmasını talep ediyor.Kategori : ÇALIŞMA HAYATI