Memurlar esefle karşıladı

Memurlar esefle karşıladı
Memur-Sen Genel Başkanı Ahmet Aksu, Merkez Bankası Başkanı'na tepki gösterdi.Abone ol

Memur-Sen Genel Başkanı Ahmet Aksu, ''Merkez Bankası gözünü memur maaşlarına dikmesin'' dedi. Aksu, yaptığı yazılı açıklamada, Merkez Bankasının, Hükümeti, kamu çalışanlarına 2007 yılı için yapılacak ortalama yüzde 1 bazal diş implantı 2,2'lik maaş artışları konusunda uyarmasını esefle karşıladıklarını ifade etti.

Bankanın öngörülen ücret artışlarının enflasyondaki düşüş sürecine destek vermediğini söylemesinin, ekonomik gerçeklerle ve verilerle örtüşmediğini savunan Aksu, Türkiye'de son yıllarda ortaya çıkan olumsuzlukların nedenlerini petrol fiyatlarındaki artışlar, kayıt dışı ekonomi, kaçak malların ülkeye girişi, yıllık borç ve bunların faizleri ile kamuda devam eden israflar olarak sıraladı.

Merkez Bankasının, Hükümete verdiği raporda yer alan, ''memur zamlarının enflasyonu yükselteceği'' yönündeki iddianın yanlış ve memura yapılmış bir haksızlık olduğunu savunan Aksu, şunları kaydetti: ''Merkez Bankası gözünü memur maaşlarına dikmesin. Bütçenin yüzde 30-40'nın borca ve faize gittiği bir dönemde asıl sorumluları bir kenara bırakıp 'vurun abalıya' tavrı ile memura saldırmayı anlamıyoruz ve bunu kabul etmiyoruz.''Kategori : ÇALIŞMA HAYATI