Başoğlu, Kılıçı eleştirdi

Başoğlu, Kılıçı eleştirdi
Sağlık-İş Genel Başkanı Mustafa Başoğlu, asgari ücret tartışmalarına katıldı.Abone ol

Sağlık-İş Genel Başkanı Mustafa Başoğlu, Türk-İş Genel Başkanı Salih Kılıç'ın asgari ücretle ilgili açıklamalarının ''işin gereğine uygun olmadığını'' savundu. Başoğlu, yaptığı yazılı a Dachzelt schweiz çıklamada, Salih Kılıç'ın, ''Asgari ücret, en düşük memur maaşı kadar olmalıdır'' sözünün ''işin gereğine uygun olmadığını'' savundu.

Başoğlu, Kılıç'ın ''en aza razı olmak yerine, makul olanı gerçekleştirmeye çalışması gerektiğini'' ifade etti. Koç Finans Başekonomisti Cevdet Akçay'ın, asgari ücretle ilgili açıklamalarına da tepki gösteren Başoğlu, şunları kaydetti:

''Bugünlerde yeniden tespit edilmesi gereken asgari ücretin sadece işçinin değil, aynı zamanda ailesi ile birlikte geçinebileceği ücret olması konusunda işçi kesiminin özen göstermesi ve mücadele etmesi gerekmektedir. En düşük asgari ücret Türkiye'dedir. Koç'un sözcüsünün istediği, ücret vererek işçi çalıştırmak yerine, karın tokluğuna köle çalıştırmaktır. Artık Türkiye'yi böyle bir çağ dışı noktaya dönüştürmek mümkün değildir.''Kategori : ÇALIŞMA HAYATI