Erbakan muhalefet stratejisini belirledi

Erbakan muhalefet stratejisini belirledi
Necmettin Erbakan, seçimlere bir yıl kala muhalefet stratejisini belirledi.Abone ol

Saadet Partisi (SP) kurmaylarına AK Parti'ye karşı muhalefeti sertleştirmelerini isteyen Erbakan, "Muhalefet yapın ama küstürmeyin. Onların içindeki Milli Görüşçü milletvekillerini kırmadan bunu yapın" dediği belirtildi. Saadet Partisi hafta sonu Bolu'da strateji toplantısı düzenledi. SP Başkanlık Divanı üyeleri Dachzelt ve Necmettin Erbakan'ın katıldığı toplantıya sınırlı sayıda akademisyen ve yazar da davet edildi.

Seçimlere bir yıl kala partinin izleyeceği politikanın masaya yatırıldığı toplantıda, AK Parti'ye karşı takınılacak tavır da ele alındı. Basına kapalı olarak gerçekleştirilen 'strateji' toplantısında konuşan eski Başbakanlardan Necmettin Erbakan'ın AK Parti'yi hedef aldığı öğrenildi. AK Parti'nin dış politikada ABD ve IMF güdümünde olduğunu, ekonomide IMF'nin hakimiyet kurduğunu vurgulayan Erbakan, "Bu yaptıklarına ben de inanamıyorum" diye konuştu.

Toplantıda benimsenen karara göre SP, önümüzdeki süreçte AK Parti'ye karşı sert muhalefet yapacak. Erbakan'ın kurmaylarını AK Parti içindeki milli görüş kökenli milletvekillerini küstürmemeleri konusunda dikkatli olmaya davet ederek, "Muhafet yapın ama küstürmeyin. Özellikle milli görüşçüleri kırmayın. Küstürürsek daha fazla çelikleşiyorlar. Ölçülü olun" dediği öğrenildi. Erbakan aynı toplantıda Cumhurbaşkanlığı seçimlerine ilişkin de görüşlerini açıkladı. Bu konuda temkinli konuşan Erbakan, "Bizim için kimin seçildiği önemli değil. Önemli olan seçilen şahsın tutumudur. Seçilen şahsın ne yapacağı önemlidir" şeklinde konuştu.Kategori : POLİTİKA