Seksin yaşla ilgisi yok

Seksin yaşla ilgisi yok
Sekste gençlik yıllarındaki keyfi yakalamak orta yaşta da zor değil.Abone ol

29 ülkede yapılan bir araştırma seksten alınan keyfin yaşla ilgisi olmadığı gösterdi. Ancak erkekler kadınlara oranla daha avantajlı.

ABD'deki Chicago Üniversitesi'nin 29 ülkede, 40-80 yaş arasındaki 27 bin 500 kişi üzerinde yaptığı araştırma orta yaşta sekse ilişkin önemli ayrıntıları ortaya çıkardı.

Evli ve bekar orta yaşlılar arasında yapılan araştırmadan elde edilen verilere göre karadut özü , yaşın tatminkar bir seks hayatı üzerindeki etkisi önemsenmeyecek boyutta. Orta yaşta seksin kalitesini fizik ve ruh durumu etkiliyor.

Ataerkil düzen kadın aleyhine

Araştırmanın ilginç sonuçlarından biri de orta yaş seksinde kadın erkek farkı. Avrupa, Kuzey Amerika ve Avusturalya gibi gelişmiş bölgelerde seksten benzer düzeyde keyif alan kadın ve erkek oranı başabaş gidiyor.

Ancak erkek egemen ve az gelişmiş toplumlarda bu oran kadınlar aleyhine dönüyor. Dünya genelinde ise erkekler aynı yaştaki kadınlara göre yüzde 10 oranında daha fazla keyif alıyor.

Batıda işler iyi

Batı ülkelerinde orta yaş grubunda seks yaşamından memnun olanların oranı üçte ikiye kadar çıkıyor. Avusturya, Fransa ve İsveç'te orta yaşlı her beş erkekten dördü seks hayatının çok iyi olduğunu belirtiyor.

Amerika kıtasında ise erkeklerin dörtte üçü, kadınların da üçte ikisi seks yaşamından memnun.

Uzakdoğulu için pis bir iş

Japonya'da kadınların yüzde 10'u, erkeklerin yüzde 18'i seks yaşamının olmulu olduğu görüşünde. Tayvan'da ise seksin hayatlarının vazgeçilmezi olduğunu söyleyen kadınların oranı sadece yüzde 7.

Çin, Endonezya, Japonya, Tayvan ve Tayland gibi Uzakdoğu ülkelerinde sekse zevk değil, üreme amacıyla yaklaşılıyor.

Özellikle kadınlar seksi kirli ve tahammül edilmesi gereken bir görev olarak görüyor. Uzakdoğu kadını seks hayatını 50 yaş civarında sona erdiriyor.Kategori : SAĞLIK