Yaşar Nuriden ŞOK SÖZLER

Yaşar Nuriden ŞOK SÖZLER
HYP Genel Başkanı Öztürk, CHP lideri Baykal ile aralarında geçen diyalogları anlattı.Abone ol

HYP Genel Başkanı Öztürk, Referans Gazetesi’nden Nuray Başaran’ın sorularını cevapladı. CHP ve Deniz Baykal hakkındaki sorulara ayrıntılı cevaplar veren Öztürk, partide kendisine adım attırılmadığını dile getirdi.

CHP’den ayrıldıktan sonra Halkın Yükselişi Partisi’ni (HYP) kuran İstanbul Milletveki mini gastrik bypass ameliyatı li Yaşar Nuri Öztürk, eski lideri Deniz Baykal hakkında çarpıcı açıklamalarda bulundu.  Öztürk, “Adama (Baykal) siyaset yapalım, dedim. ‘Bu netameli dönemde acele etmeyelim. Allah bizi korudu, iktidar yapmadı. Bunlar (AK Parti) yandı. Bunlar yansın, biz biraz keyif yapalım.’ dedi.” şeklinde konuştu.

Baykal’ın en yakınındaki üç adamdan biri olduğunu ifade eden Öztürk, buna rağmen kendisine ‘Karadeniz fıkraları’ anlattırmaya kalktığını söyledi. Öztürk, “Fıkra dışında ciddi hiçbir siyaset konuşmadınız mı?” sorusuna şu cevabı verdi: “Hayır, ne zaman ki, ‘Biz artık işimize geçelim sayın genel başkan, tamam seçim oldu, şöyle oldu, böyle oldu artık işimizi yapalım. Ben Ankara’ya poker oynamaya gelmedim.

Daha söyleyeceklerim var; ama siyaset meydanlarına indiğimiz zaman söyleyeceklerim var. Şimdi bu kadarını söyleyeceğim. Ben ondan sonra baktım ki, bu adamın Türkiye’yi yönetmek üzere bir niyeti yok bir defa. Bu, protokolde yerini almak. Kasası trilyonlarla dolu bir partinin başında olmak, her gün demeçler vermek ve protokolde en iyi yerlerden birinde olmak ki, orada zaten anamuhalefet olarak yerini almış durumda. Bunun başka bir kaygısı yok. Bu, milli tembel. Bu kanaate vardım.”Kategori : POLİTİKA