Cimbomun transferleri bedava

Cimbomun transferleri bedava
Galatasaray Başkan Yardımcısı Adnan Polat, birbirinden ilginç açıklamalarda bulundu.Abone ol

Galatasaray Başkan Yardımcısı Adnan Polat, teknik direktörleri Gerets ile ilgili bir sorunlarının bulunmadığını söyledi. Polat, Star TV'de katıldığı bir programda Gerets'e destek vererek, ''Ben bunu her yerde söyledim, yine söylüyorum. Gerets'in gönderilmesi söz konusu değil'' dedi.

Erik Gerets ile Adnan Sezgin'in arasının çok iyi olmadığı şeklindeki söylentilere de cevap veren Polat, şöyle konuştu: ''Araları son derece iyi, beraber seyahate gidiyorlar. Liverpool'u ya da herhangi bir rakibi izlemeye giderken Gerets özellikle Adnan Sezgin'in de kendisiyle beraber gelmesini istiyor. Şu anda Erik Gerets ile futbol şubemizin, yönetimimizin, teknik heyetimizin aralarındaki ilişki dört dörtlük, itilaf sıfır. Bu senaryolar nereden çıkıyor bilemiyorum. Gerets'i gönderme gibi planımız yok, hiç olmadı, sezon sonuna kadar beraberiz ve hatta sözleşmesini 2008 yılı sonuna kadar uzatmayı düşünüyoruz. Ben bu kadar kesin konuşuyorum. Galatasaray'ın teknik patronu Gerets'dir. Takıma kimi alacağına hiç müdahil olmayız, isterse PAF'tan 11 oyuncuyu alır oynatır. Son bir ayda Gerets'in gönderilmesi ile ilgili çok şey yazıldı, çizildi.

Ben bunun olmadığını söyledim ama ısrarla bunun üzerine giderek, hoca, Galatasaray ve yönetim kurulu yıpratılmaya çalışılıyor, ben bunun arkasında art niyet görüyorum.'' Galatasaray'ın şanssız puanlar kaybettiğini ifade eden Adnan Polat, şampiyon olacaklarını, en azından bunun en büyük adayı olduklarını ifade etti. Polat, ''Şu unutulmasın ki, bu sezon şimdiye kadar Fenerbahçe yapay zeka seo ile Beşiktaş'ın toplam pozisyonlarının iki katı pozisyona girmişiz'' dedi.

''HAKAN'IN İŞ YORGUNLUĞU VAR''

Polat, son haftalarda eleştirilen Hakan Şükür'e de destek vererek, bu oyuncunun iş yorgunluğunun bulunduğunu ifade etti. Hakan'ın yazın tatil yapmadığını ve forvet mevkiindeki oyuncuların sakatlığında bütün yükün bu oyuncunun sırtına bindiğini belirten Polat, şunları kaydetti: ''Milli takıma gitti, geçen sezon Mart ayından beri uzun süredir tek başına mücadele ediyor. Necati sakat, Ümit sakatlıktan yeni çıktı. Gol pozisyonlarını kaçırması da normal, diğer oyuncular da kaçırıyor.

Hakan Şükür, ne kadar oynamak isterse oynar. Ne kadar sözleşme yapmak isterse o kadar yaparız.'' Polat, Hakan'ın bu yüksek tempoda Galatasaray'a ve milli takıma çok büyük fayda vereceği kanısında olmadığını ifade ederek, ''Dinlemesi lazım. Hakan'ın milli takıma çok fazla katkı vereceğini sanmıyorum, çünkü Şubat ayından beri evine gitmedi kendisi. Ama kendimi Fatih Terim'in yerine koyuyorum, şu anda oynatabileceği bütün oyuncular sakat, o da çıkmazda'' şeklinde konuştu.

''GERETS 'SUPERMAN' DEĞİL''

Adnan Polat, Erik Gerets'in ''Superman'' olmadığını ve onun da hata yapabileceğini belirtirken, zaten dünyada yüzde yüz her şeyi doğru yapan bir teknik adamın veya profesyonel bir insanın olmadığını kaydetti. Gerets'in Carrusca'yı istemediği için oynatmadığı şeklindeki haberlerin kesinlikle doğru olmadığını vurgulayan Polat, ''Kendi izledi ve istedi. İlk oynadığı maçtan sonra yeterli güçte görmediğini söyledi. Carrusca, Beşiktaş maçında ilk 11'de oynayacaktı ama maç saati sakatlandı'' dedi.

''TRANSFERLERİ BEDAVA YAPTIK''

Polat, ilginç bir açıklama yaparak, şu ana kadarki transferleri bedavaya yaptıklarını söyledi. Inamota, Carrusca, Tolga ve Mehmet Topal'ın transferlerine hiç para harcamadıklarını dile getiren Adnan Polat, ''Bedava aldık. Bu da bizim meslek sırrımız, bunu açıklamayalım'' ifadesini kullandı.

''TEKNİK HEYETLERE HAKSIZLIK YAPILIYOR''
Başkan yardımcısı Polat, henüz sezonun başında olduklarını ifade ederek, Galatasaray, Fenerbahçe ve Beşiktaş için panik yapacak bir şeyin olmadığını söyledi. Ligin uzun bir maraton olduğunu vurgulayan Adnan Polat, ''Ne Galatasaray'da, ne Fenerbahçe'de ne de Beşiktaş'ta panik olacak bir şey yok, lig uzun bir maraton. Teknik heyetlere çok büyük haksızlık yapılıyor'' diye konuştu.

''SAATİMİ GERİ ALMAK İSTİYORUM''
Polat, geçen sezon ile ilgili tek bağlantısının bulunduğunu anlatarak, ''O da saatimi geri almak'' dedi. Şampiyonluk Balosu'nda saatini Ülker Grubu'nun satın aldığını dile getiren Adnan Polat, ''Murat Ülker 'Bu sezon şampiyon olursanız saatinizi geri veririm' dedi. Ben de saatimi almak istiyorum'' ifadesini kullandı.

''ŞUBAT AYINDA BORCUMUZ SIFIR OLABİLİR''

Polat, ekonomik problemlerinin devam ettiğini, ancak geçtiğimiz altı ay önceye göre daha iyi olduklarını belirtirken, önümüzdeki Şubat ayında borcun sıfırlanabileceğini ileri sürdü. Stat ve Riva Projeleri'nin devam ettiğini anlatan Adnan Polat, ''Riva Projesi'nde çok güzel aşamaya geldik, işimiz rast giderse bürokratik işlemler hızlanırsa Şubat ayındaki mali kongreye sıfır borçla bile girebiliriz. Ciddi bir şekilde çalışıyoruz'' dedi. Polat, yönetimde her şeyin dört dörtlük olduğunu ifade ederken, kulüp başkanı Özhan Canaydın ile arasında bir sorun bulunmadığını dile getirdi. Bülent, Hakan Ünsal ile Arif'i kulübe üye yapmak istediklerini belirten Polat, bu oyunculara daha sonra da jübile yapmayı düşündüklerini söyledi.

''TRANSFERE FAZLA PARA HARCAMAYACAĞIZ''
Polat, transfere asla 10 milyonlarca dolar harcamayacaklarını kaydederek, Güney Amerika, Avrupa ve Afrika'da çok iyi bir taramaya girdiklerini ve buradan her mevkide 3 iyi genç oyuncu tespit edeceklerini anlattı. Hedeflerinin yıldız almak değil, yıldız yaratmak olduğunu kaydeden Adnan Polat, ''Şu anda ihtiyaç olması halinde Ocak ayında transfer yapabiliriz. Ama böyle bir düşüncem şu anda yok. Biz Galatasaray olarak Arda'ları, Sabri'leri bulacağız. Arda bir yıldız değil, yıldız adayıdır. Carrusca da bir yıldız adayıdır'' dedi.

ORUÇ KONUSU
Oruç tutma olayını futbolcularla konuştuklarını belirten, Adnan Polat sözlerini şöyle sürdürdü: ''Onlar, 'bu bizim işimizi engelliyorsa alacağımız kötü sonuçlar milyonlarca kişiyi üzüyorsa bizim tuttuğumuz bu oruç tanrı katında çok fazla kabul görmez' kararını verdiler. Bunu da takıma sözcü olarak Hakan Şükür söyledi. Bizim futbolcularımız sonuçta zeki ve akıllı insanlar, doğruyu bulurlar.'' Bu arada, üç büyüklerin birbiri ile şampiyonluk çekişmesi içine girdikleri bir dönemde Vestel Manisaspor'un aradan sıyrılıp çıkabileceğini de ifade eden Polat, ezeli rakipleri Beşiktaş'ın da büyük yatırımlar yaptığını, ancak karşılığını alamadığını söyledi. Polat, bunun da kendileri için iyi olduğunu sözlerine ekledi.Kategori : SPOR