Demirören sert konuştu

Demirören sert konuştu
Beşiktaş Kulübü Başkanı Yıldırım Demirören, sert açıklamalarda bulundu.Abone ol

Beşiktaş Kulübü Başkanı Yıldırım Demirören, takıma olan inancın, şampiyon olamasa da sürdürülmesi gerektiğini söyledi. Yıldırım Demirören, Futbol Extra Dergisi'nin ekim sayısında yer alan röportajında, Gordon Milne dönemindeki gibi şampiyonlukları kovalayacak, kalıcı başarılar elde edecek genç bir kadro kurmayı hedeflediklerini belirterek, ''Bu sezon da şampiyon olmak için yola çıktık, ama birinci hedefimiz kalıcı kadro kurmak. Önümüzdeki sezon şampiyon olma olasılığımız bu sezonkinden daha fazla. Onun için bu takıma olan inanç, şampiyon olamasa da sürdürülmelidir'' diye konuştu.

Bu sezon takıma olan inancın son 20 senedeki hiçbir Beşiktaş takımına gösterilmediğini kaydeden Demirören, ''100. yılında şampiyon olan takıma bile bu kadar inanç yoktu. Biz tarihi bir rekor kırdık. Ben 19 bin 500 kombineye gelince satışı kapattırdım. Yoksa bu rakam 20 binleri aşardı'' dedi. Demirören, bu sezon Türkiye'de isteyip de alamadıkları tek futbolcunun Kayserisporlu Mehmet Topuz olduğunu, bu futbolcuyu kulübünün vermek istemediğini ifade etti. Transferine en çok sevindiği futbolcuyla ilgili bir soruya da Demirören, ''Burak benim için çok önemli bir oyuncuydu, onun transferine çok sevindim'' diye yanıt verdi.

TIGANA KONUSU
Yıldırım Demirören, teknik direktör Jean Tigana'nın son dönemlerde eleştirilere hedef olmasını nasıl bulduğu sorusuna, şöyle yanıt verdi: ''Basın bizim işlerimizi biraz fazla karıştırıyor. En tehlikeli şey, üstüne basa basa söylüyorum ''Hoca kötü'' dediğiniz an futbolcu en büyük rahatlığı yakalıyor, en büyük ko ersağ üye ol zu alıyor. Bir eksiklik, bir suç aranıyorsa, önce futbolcularda aranmalı. Ondan sonra hoca.'' ''Tigana ile ilgili kafanızda hiç soru işareti oluştu mu'' sorusuna Demirören, ''Hayır şu ana kadar hiç oluşmadı, ama futbolu haftalık yaşıyorsunuz. 2-3 tane art arda başarısız sonuç olur, hoca ''Ben gitmek istiyorum'' der, ''Beceremiyorum'' der, ama bizim ve hocamızın hedefi istikrarlı, uzun vadeli bir çalışma'' diye yanıt verdi.

Demirören, Tigana'ya teminat mektubu verilip verilmediği sorusuna da ''Evet verdik, ama maaşına karşılık teminat mektubu bu, tazminata karşılık filan değil. Bu teminat mektubu da sözleşme sonuna kadar alacağı maaşın yarısıdır, tamamı değildir. Maaşını aldıkça da bu miktar düşer'' diye yanıt verdi.

''SARACOĞLU'NA GİTMEYECEĞİM''
Yıldırım Demiröeren, Fenerbahçe-Beşiktaş derbisi için Fenerbahçe Şükrü Saracoğlu Stadı'na gidip gitmeyeceğinin sorulması üzerine, ''Hayır gitmeyeceğim'' dedi. Futbolcuların kalıp gitmesi konusunda taraftar gruplarının etkili oldukları eleştirileri için Demirören, ''Taraftar bir futbolcuya ısınır veya ısınmaz, sever veya sevmez. Aleyhine tezahürat yapar, bağrına basar veya basmaz, ama hiçbir futbolcu cevap veremez taraftara. Çağdaş ve Youla'ya bakın, çok yanlış beyanat verdikleri için gittiler. Beyanatlarından dolayıydı. Sadece taraftarla polemiğe girmekten çok, Beşiktaş'ı da içine sokarak beyanat verdiler. Ben olduğum müddetçe onlar bu kulüpten içeri giremez. Çünkü ben gönderdim onları'' şeklinde konuştu.

MEDYAYA SUÇLAMA
Yıldırım Demirönen, spor medyası ile ilgili bir soru karşısında, şunları söyledi: ''Medyada olumlu olan insan kadar olmayan da var. Medyanın içinde hakaret ve benzeri hareketlerle bir yerlere gelmeye çalışanlar var. İnsanlara, takımlara, kulüplere hakaret ederek reyting uğruna ilgi toplamaya çalışanlar var. Tabi bunların yanında doğru fikirleri olan ve takımlara bir şeyler vermeye çalışanlar da var.''

''KEŞKE LEVENT BIÇAKCI KALSAYDI''
Demirören, Futbol Federasyonu seçimlerinde Haluk Ulusoy'u neden desteklediği sorusuna da şöyle cevap verdi: ''Birincisi, Haluk Bey'in o günkü kaosta işleri daha iyi götürebileceğine inandığım için. İkincisi de akrabam yani, ama ben yine ''Keşke Levent Bıçakcı kalsaydı'' diyorum. Levent şahıs olarak çok iyi bir insan. Bu işi çok iyi yapabilirdi, ama ekibi onu rahat bırakmadı. Levent Bey devam ederdi, Haluk Bey de böyle olağanüstü gelmezdi. Daha normal şartlarda seçilirdi. Bir yere olağanüstü şartlarda gelmek her zaman bir vakit kaybı ve eksiyle başlamak demektir. Ben de kulübüm de Levent Bıçakcı'dan memnundum, ama yönetiminden değil, sadece Levent başkandan. Bu işi olağanüstü genel kurula götürmek yanlıştı bana göre. Levent Bıçakcı'nın kendisine de söyledim, seçim öncesi Haluk Ulusoy'la yaptığımız toplantılarda da söyledim, Levent Bey'in yeni bir ekip kurarak devam etmesi daha doğru bir gidişat olurdu.''

''CÜNEYT ÇAKIR BEDEL ÖDEDİ''
Galatasaray ile oynadıkları derbi maçın hakemi Cüneyt Çakır'a da değinen Demirören, ''Cüneyt Çakır'ı Adnan Polat istemiyordu, G.Saray istemiyordu.Verdiler bizim maça, bedel ödedi. Burak'a verilmeyen penaltı, Song ve Sabri'ye gösterilmeyen ikinci sarı kartlar, bu hakemin kafasında bir ezikliğin olduğunu gösterdi. Federasyonun, MHK'nın, Galatasaray tarafından istenmeyen bir hakemi özellikle büyük bir derbi maçına vermesi çok yanlıştı'' şeklinde konuştu.

''ALEX BİZE YARAMAZ''
Fenerbahçeli Alex'e talip olup olmadıklarının sorulması üzerine Demirören, ''Hayır olmadık, olmayız da. Çünkü Alex bize yaramaz. Benim Delgadom var Ricardinhom var'' dedi. Demirören, seçim çalışmaları ile ilgili bir soruya, ''Listede 6 tane boşum var, bunun için de daha dört kişiyle konuştum. Dördünden de olumlu cevap aldım. Ha birileri listeme girmek için gidip bin kişiyle konuşmuş olabilir, onu bilemem. Divan Başkanı Şeref Bey'le konuştum. 'Yönetimle ilgili düşüncen var mı' dedim, 'Hayır' dedi. Para verecek 3-4 kişi olacak yönetimimde'' diye yanıt verdi. Başkanlığı bırakması halinde yerine Murat Aksu'yu mu düşündüğü sorusu karşısında Demirören, ''Hayır. Kendisine verilmiş bir sözüm yok. Murat Aksu düşünürse o farklı. Benim yönetimimden aday veya adaylar çıkarsa sevinirim, ama 'Gel sen benden sonra başkan adayı ol' demem. Hele Murat'ın böyle bir düşüncesi olacağını sanmıyorum'' diye konuştu.

''RAKİP TAKIMIN FORMASIYLA POZ VERMEM''
Demirören, Galatasaray Kulübü Başkan Yardımcısı Adnan Polat'ın F.Bahçe formasıyla poz vermesi ve ''Bu forma da benim için kutsaldır'' demesini nasıl karşıladığının sorulması üzerine de şunları söyledi: ''Ben kutsal kelimesine katılmıyorum, ama 'Saygı duyarım' demesi normal. Formayla poz vermek dersen, Adnan Polat bunu iyi niyetle yapmıştır, ama bana tut derseniz ben tutmam. Adnan Bey de başkan olsa o zaman Fenerbahçe formasını tutmaz diye düşünüyorum. Ben ne Fenerbahçe ne de Galatasaray formasıyla böyle poz vermem. Saygı duyarım sadece.''Kategori : SPOR