İnamotoyu bir ay sonra izleyin!

İnamotoyu bir ay sonra izleyin!
Galatasaray'ın Japon futbolcusu Junichi Inamoto, yeteneklerini bir ay sonra gösterecek!Abone ol

Galatasaray'ın Japon futbolcusu Junichi Inamoto, kariyerinde hiç şampiyonluk bulunmadığını belirterek, ''Galatasaray'da şampiyonluk yaşamak istiyorum'' dedi. Futbol Federasyonunun aylık resmi dergisi ''TamSaha''nın ekim sayısına röportaj veren Inamoto, genç yaşta Japonya'dan İngiltere'ye gittiğini, ama orada şampiyonluk yaşayamadığını belirterek, ''Bugüne dek hiç şampiyonluk yaşamadım. Başarıya açım. Şimdi şampiyonluk duygusuna en yakın olduğum yerlerden birinde, geçen sezonun Türkiye şampiyonu takımında oynuyorum. Galatasaray'da şampiyonluk yaşamak istiyorum'' dedi. Galatasaray'ı bir sıçrama tahtası olarak gördüğünü belirten Jap mide baypası on futbolcu, Almanya, İngiltere, İtalya ve İspanya gibi üst düzey futbol ülkelerine gitmeyi hedeflediğini kaydetti.

''İLK MAÇLARDA ÇOK ZORLANDIM''

Inamoto, Turkcell Süper Lig'i çok üst seviyede bulduğunu, ilk maçlarda çok zorlandığını söyledi. Türkiye'deki ligin Japonya'daki ligden çok daha üst düzeyde olduğunu anlatan Inamoto, şöyle devam etti: ''Türkiye'de futbolcu kalitesi de yabancı oyuncu kalitesi de daha iyi. Japonya, Avrupa'ya çok uzak. Kimse oraya gitmek istemiyor, ama Türkiye Avrupa'nın bir parçası ve her zaman iyi oyuncuları getirebiliyor. Ayrıca Japon liginde çok az futbolcu iyi kazanıyor. Türkiye'de son derece agresif ve fizik güce dayalı bir oyun var. Buna alışmam lazım.'' Japon oyuncu, Galatasaray'da herkesin kendisine son derece yakın ve sıcak davrandığını ifade ederek, ''Takımda çok genç arkadaşlar var ve bunlar hem çok yetenekli, hem de çok iyiler. Ayrıca Türk futbolunun en büyük isimleri de bizim takımda. Hakan ve Hasan müthiş oyuncular'' dedi.

''GERÇEK YETENEKLERİMİ SERGİLEMEM BİR AYI BULUR''

Inamoto, Galatasaray'da şu anda çok az maç oynadığını ve üzerinde bir baskı olduğunu belirterek, ''Önce oynamaya alışmam, takımı tanımam lazım. Ondan sonra gerçek yeteneklerimi sergileme imkanı bulurum. Sanırım bu bir ayı bulur'' dedi. Takımda kendi bölgesinde oynayan gençler Mehmet Güven ve Mehmet Topal'ın çok iyi ve yetenekli olduklarını vurgulayan Inamoto, ''Gençler, ama çok dinamikler. Rekabet olacak tabii. Bu iyi bir şey. Klasik deyimle iyi olan formayı alacak'' diye konuştu.

Japon oyuncu, ''Tek ön libero mu, çift ön libero mu doğru tercih'' şeklindeki bir soruya, ''Deplasman maçlarında çift, içerideki maçlarda tek savaşçı orta saha kullanmak daha mantıklı'' diye yanıt verdi. Türkiye'ye gelmeden önce ülke hakkında pek fazla bilgisi olmadığını kaydeden Inamoto, ''2002'deki Dünya Kupası'nda karşılıklı oynamıştık ve siz bizi yenmiştiniz. Bu sayede futbol olarak belirli bir görüşe sahiptim. Bir de Galatasaray'ı biliyordum. Arsenal'i yenip UEFA Kupası'nı kaldıran takım olarak ve Avrupa'daki maçlarda sesini duyuran takım olarak. Ülkeyi, şehri, geleneksel kültürünü, yaşam alışkanlıklarını pek bilmiyordum'' şeklinde konuştu.Kategori : SPOR