Keşke her ev sahibi böyle olsa

Keşke her ev sahibi böyle olsa
Muğla'nın Marmaris ilçesinde bir ev sahibi 8 kiracısının ev kiralarında indirim yaptı.Abone ol

Muğla'nın Marmaris ilçesinde bir ev sahibi 8 kiracısının ekonomik durumlarını göz önünde bulundurarak ev kiralarında indirim yaptı. Marmaris'te 8 evini kiraya veren 72 yaşındaki emekli memur Orhan Talay, zor şartlarda yaşayan kiracıların kira ödemekte zorlandıklarını söyleye karin estetigi fiyatlari rek, ev kiralarında zam yerine 50'şer YTL indirim kararı aldı.

Talay, daha önce kendisinin de kiracı olduğunu ve kiracıların halinden en iyi kendisinin anlayacağını ifade etti. Sözleşme gereği 8 kiracısının kiralarına ekim ayında yüzde 30 zam yapması gerektiğini belirten Talay, ''Ben zam yerine kiralarda 50'şer YTL indirim yaptım. 250 YTL olan kiraları 200 YTL'ye, 300 YTL olanları da 250 YTL'ye çektim'' dedi. Kiracıların kazancını bildiğini söyleyen Talay, şöyle konuştu:

''Kiracılarımın kazançları ortada. Evli olan çiftlerin çalışarak kazandıkları 800-900 YTL'nin 250-300 YTL'sini bana verince geri kalan parayla bir ay geçinmeleri zor. Ben zam yapacağımız ayda düşündüm taşındım ve indirim yapmaya karar verdim.'' Yapılan sözleşmeler uyarınca ekim ayında ev sahibinden zam bekleyen kiracılar da daha önce şahit olmadıkları bir sürprizle karşılaştıklarını söylediler. Kiracılar, ''Duyduğumuz karara inanamadık. Söyleyecek söz bulamıyoruz. Allah herkese böyle ev sahibi nasip etsin. Bizim böyle bir talebimiz olmadı. Orhan bey kendiliğinden böyle uygun görmüş. Allah razı olsun'' diye konuştular.Kategori : GÜNCEL