Gerets topun ağzından döndü

Gerets topun ağzından döndü
G.Saray'da eleştiri oklarının hedefi olan Belçikalı antrenörü başkan Canaydın kurtardı. Abone ol

G.Saray'da Konya beraberliği ile eleştiri oklarının hedefi olan Belçikalı antrenörü, "Kalmasında fayda var" diyen başkan Canaydın kurtardı.

Konyaspor beraberliğinin ardından Ali Sami Yen Stadı'nda 'yıldırım toplantı' yapan ve takımın durumunu masaya yatıran Galatasaray, teknik direktör Erik Gerets'e destek olma kararı aldı. Tüm akt türkiye'de diş implantları if yöneticilerin katıldığı toplantıda bir grup, Belçikalı hocanın art arda yaptığı hataları gündeme getirdi. Ancak Başkan Özhan Canaydın ne olursa olsun Gerets'in arkasında olmaları gerektiğini söyledi.

Toplantıda, "Gönderilmesi yanlış olur. Herkes şampiyon takımın hocasını kovdular diye bizi eleştirmeye başlar. Kamuoyuna, 'kelle vermeyeceğiz' mesajını iletmemiz lazım" şeklinde konuşan Canaydın yeni bir hocanın takıma zarar vereceğinin de altını çizdi.

Sarı-kırmızılı kulübün başkanı, "Bu saatten sonra kimi getireceğiz? Hocayı göndermeye kalkarsak hem tazminatı var, hem de yeni teknik adamın maddi zorlukları olacak. Hangi açıdan bakılırsa bakılsın Gerets'in kalmasında fayda var" dedi.

Öte yandan takımın sabah idmanını izlemeye gelen yönetici Fatih Gökşen, yönetim kurulunun desteğini Belçikalı teknik adama iletti. Gerets'le özel bir görüşme yapan Gökşen'in , "Merak etme. Yönetim arkanda. Eleştirilere aldırma. İşine konsantre ol ve G.Saray'ı layık olduğu yere getir" dediği öğrenildi.

'HERKESİN SUÇU VAR'
Gökşen medya mensuplarına yaptığı açıklamada da "Yakıp yıkma zamanı değil. Takıma destek çıkmak lazım. Bazı şeyler iyi gitmiyorsa bunda herkesin suçu vardır. Şu ana kadar alınan sonuçlarda şanssızlığın da payı var" ifadelerini kullandı.

Kaynak:www.sabah.com.trKategori : SPOR