YÖKte gizli istifa planları

YÖKte gizli istifa planları
YÖK kulislerinde son zamanlarda gizli bir plan konuşuluyor. Fatih Çekirge bu gizli planı yazdıAbone ol

YÖK'le Erdoğan hükümetinin yıldızlarının pek barışmadığını bilmeyen yoktur. Özellikle Milli Eğitim Bakanlığı ile YÖK hemen hemen her kararda karşı karşıya geliyor. YÖK Başka çiçek siparişi nı Erdoğan Teziç’in görev süresi ise Cumhurbaşkanı Sezer’in görev süresinden kısa bir süre sonra doluyor. Böylece yeni YÖK Başkanı’nı ve önemli üniversitelerin rektörlerini Sezer değil, AKP'nin seçeceği yeni Cumhurbaşkanı’nın seçme olanağı doğuyor.

YÖK kulislerinde ise bu duruma nasıl engel olunabileceği konuşuluyor. Hürriyet'ten Fatih Çekirge başlıklı yazısında YÖK Başkanı Teziç'e yakın kaynaklardan öğrendiği bu gizli planı yazdı:

"Kulislere düşen plan şu: Eğer YÖK Başkanı Sezer’in görev süresi dolmadan sağlık nedeniyle istifa ederse, bu durumda yeni YÖK Başkanı’nı yine Sezer’in seçme olanağı sağlanıyor. Ayrıca bazı kritik üniversitelerin rektörleri de benzeri bir yöntemle belirlenebilecek.
-Evet, Ankara’nın derin kulislerinde ve şimdilik üniversite kampuslarında dile gelmeye başlayan plan bu..."Kategori : GÜNCEL