Cimbom baskette moral buldu

Cimbom baskette moral buldu
Galatasaray futbolda üstüste puanlar kaybederken basketbolda moral buldu.Abone ol

Basketbolda 22. Erkekler Tadım Türkiye Kupası Elemeleri D Grubu karşılaşmasında Galatasaray Cafe Crown, Pınar Karşıyaka'yı 84-60 gibi farklı bir skorla mağlup etti.

Sakarya Atatürk Spor Salonu'nda oynanan karşılaşmanın ilk periyodunda Galatasaray Cafe Crown, pota altında Holman, dışarıdan da Darrel Mitchell ile etkili olurken, Pınar Karşıyaka ise Slaughter ve Nedim Yücel ile sayılar buldu ve ilk periyot, Galatasaray Cafe Crown'un 18-16'lık üstünlüğü ile sona erdi.

Karşılaşmanın ikinci periyodunda Fatih Solak ile pota altını iyi savunan ve ribau mi range ndlardaki etkinliğini arttıran Galatasaray Cafe Crown, rakibini hataya zorlayınca fark açılmaya başladı. Sarı kırmızılılar, bu periyotta Darrel Mitchell ile sayılar bulurken, İzmir temsilcisi Pınar Karşıyaka ise dışarıdan sayılarla rakibine karşılık verse de ilk yarı, Galatasaray Cafe Crown'un 38-31'lik üstünlüğü ile sona erdi.

Üçüncü periyot karşılıklı atılan basketlerle geçilirken, Galatasaray Cafe Crown, son periyoda 57-53'lük üstünlükle girdi. Son periyoda hızlı başlayan Sarı-kırmızılılar, üst üste buldukları sayılarla skoru 61-53'e taşıdı.

Son periyodun ilk 4 dakikasında yaptığı savunma ile rakibine sayı şansı vermeyen Galatasaray Cafe Crown, farkı arttırarak skoru 67-53'e taşıdı.

Bu dakikadan sonra oyundaki hakimiyetini sürdüren Galatasaray Cafe Crown, Pınar Karşıyaka'yı bu periyotta 7 sayıda tuttu ve sahadan 24 sayı farkla 84-60 galip ayrıldı.

Bu sonuçla Galatasaray Cafe Crown, çeyrek finale çıkmayı garantileyen ilk takım oldu. Bu arada, karşılaşmada 21 sayı 1 ribaund 5 asistle oynayan Galatasaray Cafe Crownlu Darrel Mitchell, maçın yıldızı seçildi. Mitchell'e ödülünü Sakarya Emniyet Müdür Yardımcısı Göksel Topaloğlu verdi.

SALON: Atatürk

HAKEMLER: Recep Ankaralı xx, Altuğ Köselerli xx, Elçin Demir xx

PINAR KARŞIYAKA: Roy Booker x 2, Berkay Sahillioğlu x 2, Nedim Yücel x 6, İnanç Koç xx 8, Erhan Yetim x 2, Mehmet Yağmur x 6, Serhat Çetin xx 8, Marcus Slaughter xx 10, Enes Yoldaş x 2, Umut Yenice xx 8, Volkan Çetintahra x 6, Erdinç Balto x

GALATASARAY CAFE CROWN: Mithat Demirel xx 14, Darel Mitchell xxx 21, İsmet Hacıoğlu x, Tufan Ersöz x 5, Tolga Tekinalp x 2, Altay Özurgancı x, Murat Kaya xx 8, Fatih Solak x, Jeroma Holman 15 xx, Anthony McGowan xx 13, Burak Sezgin x, Cemal Nalga x 6

1. PERİYOT: 16-18 (Galatasaray Cafe Crown Lehine)

DEVRE: 31-38 (Galatasaray Cafe Crown Lehine)

3. PERİYOT: 53-57 (Galatasaray Cafe Crown Lehine)Kategori : SPOR