Genelev reklamı karıştırdı

Genelev reklamı karıştırdı
Dünya Kupası'na hazırlanan Almanya'da ülkenin ünlü genelev Pascha'nın verdiği ilan ortalığı karıştırdı.Abone ol

İran ve Suudi Arabistan, ilanda bayraklarının yer almasına kızıp genelevi tehdit edince bayraklar siyah boyayla kapatıldı.

Almanya'da Haziran ayında başlayacak Dün havuz kumu ya Kupası öncesi, ülkede futbol heyecanı doruk noktasına çıktı. Ülke futbol şölenine hazırlanırken, Berlin'in ünlü genelevi 'Pascha' da duvarlara dev ilanlar verdi. 24 metre uzunluğunda ve 8 metre genişliğindeki ilan kupaya katılan İran ve Suudi Arabistan'ı kızdırdı.

Seksi giyimli bir kadın resminin bulunduğu ilanda kupaya katılan 32 ülkenin bayraklarına da yer verildi. Ancak bayrakların ilanda yer almasına Araplar çok kızdı. Suudi Arabistan ve İranlılar 'genelev afişinde bayrak bulunmasının dini duyguları rencide ettiğini' söyleyerek, ilandan bayrakların çıkarılmasını talep etti.

Reuters Haber Ajansı'na konuşan genelev çalışanlarından biri, "Bazı kişiler geldi ve bayrakları silmemizi istedi. Sonra da tehditler savurmaya başladılar. Yönetim de rezalet çıkmaması için Suudi Arabistan ve İran bayraklarını siyaha boyadı" dedi.Kategori : DÜNYA