Masum Türker görevi devraldı

Masum Türker görevi devraldı
DSP'de yeni dönem başladı. Masum Türker Genel Başkanlık görevini devraldı. Türker'in ilk demeci Rahşan Ecevit'le ilgili oldu. Abone ol

Demokratik Sol Parti'nin (DSP) 17 Mayıs Pazar günü gerçekleştirilen kurultayında Genel Başkanlığa seçilen Masum Türker, görevi devraldı.

Masum Türker, genel merkezde düzenlenen törenle eski genel başkan Zeki Sezer'in istifası sonrasında bu görevi yürüten Saffet Başaran' kentucky seo dan görevi devraldı.

Devir-teslim töreninde açıklamalarda bulunan yeni genel başkan Masum Türker, kurultayda kesin bir başarı elde ettiğini ifade ederek bundan sonrası için tüm DSP'lilerin birikimlerinden istifade edeceğini söyledi.

RAHŞAN ECEVİT PARTİ BÜYÜĞÜ OLARAK KALACAK

Kurultayda başkan adaylarından Alemdar Yalçın'a destek veren Rahşan Ecevit'i yakın bir zamanda ziyaret edeceğini kaydeden Türker, "Rahşan Ecevit, parti büyüğü olarak kalacak." şeklinde konuştu.

Daha önce partiden ayrılanlara geri dönüş çağrısını yineleyen Türker, tüm Türkiye'yi kucaklayacaklarını dile getirdi.

Tayfun İçli'nin partiden istifa etmesiyle ilgili sorulara Türker, "İçli kurultayda yaşadığı olaylardan dolayı istifa etti" diyerek cevap verdi.

Gazetecilerin, Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül'ün partiden istifa edeceği yönündeki soruları üzerine ise Türker, ''Mustafa Sarıgül, belediye başkanlarımızdan biridir. Kendisinin açıklama yaptığını ben bilmiyorum. Türkan Saylan'ın cenazesinde karşılaştık, beni tebrik etti. Neden istifa edeceğini bilmiyorum.'' şeklinde cevap verdi.

Türker ayrıca bazı bakanların ve AK Parti'li yöneticilerin kendisini tebrik için aradığını da sözlerine ekledi.Kategori : POLİTİKA