Uzan Erdoğandan randevu istedi

Uzan Erdoğandan randevu istedi
Erdoğan'ın kanlı bıçaklı düşmanıydı. Ancak şimdi onunla görüşmek için randevu talep etti. Erdoğan talebi bekletiyor. Abone ol

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’a hakaret ettiği gerekçesiyle mahkeme tarafından ‘beş kişisel gelişim kitabı okuma cezasına’ çarptırılan Genç Parti Lideri Cem Uzan, tahkim davaları konusunda uzlaşmak için Başbakan Erdoğan’dan randevu talebinde bulundu. Erdoğan’ın, Uzan’ın randevu talebine henüz onay vermediği bildirildi.

SADECE BAŞBAKAN İLE GÖRÜŞÜRÜM

Güney Kıbrıs merkezli Libananco şirketi aracılığı ile Türkiye aleyhine 10.1 milyar dolarlık tahkim dav openai SEO ası açan Uzan Ailesi’nin, hükümet ile uzlaşma çalışmaları sürüyor. Daha önce, bakanlarla birlikte tahkim konusunda uzlaşma için bakanlarla ve bürokratlarla masaya oturan Cem Uzan, bu kez de konuyu görüşmek üzere Başbakan Erdoğan’dan randevu talebinde bulundu. Cem Uzan’ın, hükümete ‘Tahkim konusunda sadece Başbakan ile görüşürüm. Bakanlarla görüşmem’ mesajı ilettiği de öğrenildi. Randevu talebinin bir süredir Başbakan Erdoğan’ın masasında bulunduğu, ancak Erdoğan’ın, randevu talebine henüz bir cevap vermediği belirtildi.

Başbakan Erdoğan’dan randevu talep eden Cem Uzan, daha önce de bakanlar ve bürokratlarla tahkim konusunda uzlaşmaya varmak için görüşmüştü. Başbakan Yardımcısı Cemil Çiçek, Maliye eski Bakanı Kemal Unakıtan ile Enerji ve Tabii Kaynaklar eski Bakanı Hilmi Güler’in ve bazı bürokratların katıldığı toplantılarda, Cem Uzan ile üç kez masaya oturuldu. Bu görüşmelerde, Cem Uzan tahkim davasını geri çekme karşılığında ÇEAŞ ve Kepez’in kendisine verilmesini istemişti. Ancak görüşmelerde bir sonuç alınamadı.

REST ÇEKMİŞTİ

ÜÇ bakan ve bazı bürokratların katıldığı son tahkim toplantısında Cem Uzan’ın, uzlaşmaya varılamaması üzerine tepki gösterdiği ve bu tahkim davasından Türkiye’nin zararlı çıkacağını söylediği öğrenildi. Cem Uzan’ın toplantıdan ayrılırken, bakanlara ‘Uzlaşma süreci bitmiştir. Bir yıl sonra Başbakanlığa, 10.1 milyar dolarlık çekimi almaya bizzat geleceğim’ dediği öğrenildi.

ÖFKE KONTROLÜ CEZASI ALMIŞTI

Başbakan Erdoğan ile tahkim konusunu görüşmek için randevu isteyen Genç Parti Lideri Uzan, Başbakan Erdoğan’a yönelik sözleri nedeniyle ilginç bir ceza almıştı. Mahkeme, Bursa mitingindeki sözleri nedeniyle Cem Uzan’a, üç ay öfke kontrol ve 5 kişisel gelişim kitabı okuma cezası vermişti.
Kategori : POLİTİKA