Daum hava attı!

Daum hava attı!
Kayseri Erciyesspor beraberliğine kılıf arayan Daum, maç sonrası başarısızlığının kılıfını açıkladı.Abone ol

ŞEVKET ATALAY - AHMET ÖZTÜRK
KAYSERİ (İHA) - Fortis Türkiye Kupası B Grubu 3. hafta maçında Fenerbahçe, Kayseri deplasmanında oynadığı maçta Kayseri Erciyesspor'la yenişemedi. Golsüz berabere biten karşılaşmada 2 takım da sahadan birer puanla ayrıldı.
Karşılaşmanın ardından bir değerlendirmede bulunan Fenerbahçe Teknik Direktörü Christoph Daum, böyle soğuk bir havada maçın oynanmaması gerektiğini söyledi. Daum, "Öncelikle 2 takım oyuncularını mini gastrik bypass ameliyatı tebrik etmek istiyorum. Böyle soğuk bir havada, sakatlanmaksızın oyunu bitirmeleri bence başarıdır. Bu tip bir sahada seyirciye ancak şans oyunu izletebiliyorsunuz. Oyun açısından istenileni sahaya yansıtamıyorsunuz. Bu maçtan beraberlikle ayrıldığımız için üzgün, ciddi bir sakatlık yaşamadığımız için memnunuz. Yarın oynanacak grubun diğer maçının sonucuna göre kupada şansımızın devam edip etmeyeceğini göreceğiz. Grup maçlarının aynı gün ve aynı saatte oynanmaması üzücü. Türkiye Kupası'ndaki yeni uygulamanın, gerek taraftar, gerek basın mensupları, gerekse ilgililer tarafından istenilenin verilip verilmediği yönünde değerlendirilmesini istiyorum" dedi. Christoph Daum ayrıca, ilk yarıdaki penaltı pozisyonunu da değerlendirerek, oyunda tartışılacak çok pozisyonun olduğunu ifade etti.
Kayseri Erciyesspor Teknik Direktörü Mustafa Uğur da, oyunun başından sonuna kadar hakim tarafın kendileri olduğunu belirterek, karşılaşma sonucunun böyle olmaması gerektiğini söyledi. Mustafa Uğur, "Kazanmak için çıktığımız karşılaşmada, oyunun başından sonuna kadar hakim taraf bizdik. Özellikle ilk yarıda oynanan oyunun karşılığı bence çok farklı olmalıydı. En az 3-4 farklı öne geçmeliydik. Bu pozisyonları değerlendiremeyince de berabere kaldık. Genel anlamda oynanan oyundan çok memnunum. Fakat bugün bir gerçek var ki, bu kadar soğuğa rağmen mücadele eden her 2 takım oyuncularını da kutlamak istiyorum. Burada yapmış oldukları mücadele takdire şayandır. Ama Kayseri Erciyesspor'un oynadığı oyun soğuk havayı ısıttı" diye konuştu.
Öte yandan, karşılaşmanın ardından Fenerbahçe'li futbolcular, herhangi bir açıklama yapmazken, sarı-lacivertli taraftarlara bol bol imza dağıttı.Kategori : SPOR