Erdoğana mektup yazdı

Erdoğana mektup yazdı
Başbakan Erdoğan'a yardım mektubu yazan küçük kıza kaymakam bilgisayar hediye etti..Abone ol

İzmir'in Urla ilçesi Kaymakamı Şahin Bayhan, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'a mektup yazarak, okumak için yardım isteyen Albay Çolak İbrahim Bey İlköğretim Okulu 5. sınıf  öğrencisi Sevim İşcan'a ''medeni cesareti'' nedeniyle bilgisayar hediye etti.

K türkiye'de saç ekimi aymakamlıkta düzenlenen törende Bayhan, küçük öğrencinin, bir süre önce Başbakan Erdoğan'a mektup yazdığını ve ailevi durumunu anlatarak, yardım istediğini öğrendiğini ifade ederek, medeni cesareti nedeniyle kendisini kutladı. Küçük çocuğun bilgisayar isteği olduğunun kendisine iletildiğini kaydeden Bayhan, Sevim İşcan'a bilgisayar hediye ederek, bu isteğini yerine getirdi ve desteklerinin süreceğini söyledi.

Küçük kız, Kaymakam Bayhan'a teşekkür etti. İlköğretim öğrencisi Sevim İşcan, Başbakana yazdığı mektupta şu ifadeler yer alıyordu:

''Sayın Başbakanım, annem ve babam 4,5 yıl önce boşandı. Beni anneannemin annesinin yanına, ablamı da Manisa'da teyzemin yanına bıraktılar. Babamı 4,5 yıldır görmüyorum. Annem ise Torbalı'da oturuyor. Onunla da ara sıra görüşüyoruz. Anneannemin annesi emekli ve üç ayda bir maaş alıyor. Teyzemin eşi de asgari ücretle çalışıyor. Bu nedenle bizlere bakacak ve okutacak gücü yok. Ne olur bize yardım edin, eğer okuyabilirsem ileride siyasete atılmak ve sizin gibi bir siyasetçi olmak istiyorum.''Kategori : GÜNCEL