Arçelik ödüllendirdi

Arçelik ödüllendirdi
Arçelik ''Buluş Günü''nde teknoloji üretme konusunda başarılara imza atan mühendislerini ödüllendirdi.Abone ol

Arçelik A.Ş., bu yıl sekizincisini gerçekleştirdiği ''Buluş Günü''nde teknoloji üretme konusunda önemli başarılara imza atan mühendislerini ödüllendirdi.

Arçelik A.Ş. Çayırova Tesisleri'nde gerçekleştirilen ödül töreninde, Arçelik A.Ş.'nin yenilikçi ürünlerini geliştiren 193 buluşçu ödüle layık görüldü. Ödül töreninde buluşçuları kutlayan Arçelik A.Ş. Genel Müdürü Aka Gündüz Özdemir, uluslararası alanda güçlü bir şirket olmanın gereği olan kendi teknolojisini üretm mi range e konusundaki tutarlı başarılarının, hızla değişen pazar koşullarında rakiplerine göre önemli avantajlara sahip olmalarını sağladığını kaydetti.

''Bu başarıda hepimizin rolü çok büyüktür'' diyen Özdemir, son 3 yılda Türkiye'de üretilen patentlerin yüzde 13'ü ve Türkiye'den Dünya Fikri Haklar Örgütü'ne yapılan uluslararası patent başvurularının yüzde 45'inin Arçelik mühendisleri olan buluşçular sayesinde gerçekleştiğini kaydetti.

Özdemir, ''Ülkemizde Ar-Ge konusunda da liderlik yapma misyonuna sahibiz. Ülkemizin geleceğine, geliştirdiğimiz yenilikçi ve üstün tasarıma sahip ürünler ve yarattığımız ilklerle daha çok katkıda bulunabiliriz'' diye konuştu.

Koç Topluluğu Dayanıklı Tüketim Grup Başkanı Dr. Bülent Bulgurlu ise Koç Topluluğu bünyesinde bir teknoloji çalışma grubu oluşturduklarını ve bu konudaki faaliyetlerin 2005 yılında gerçekleştirilen yeniden yapılanma ile ivme kazandığını söyledi. Bulgurlu, Arçelik A.Ş.'nin çok önem verdiği başta fikri haklara saygı olmak üzere yenilikçi ve yaratıcı özellikleriyle bugün Türkiye'nin hemen her evine girip, her aile ile buluştuğunu ifade ederek, ''Arçelik, tüketicilerine sağladığı birçok faydanın yanı sıra, yaptığı buluşlar ve hayata geçirdiği yenilikleriyle tüketiciler için kalite çıtasını her geçen gün daha da yükseltmektedir'' dedi.

ÖDÜLLÜ TASARIMLAR

Arçelik buluşçularına ödül getiren tasarımlar, Türkiye'de üretilen en geniş hacimli süper nofrost buzdolabı ile dünyanın ilk fırçasız doğru akım motorlu ve en az su tüketen bulaşık makinesi ile Türkiye'nin ilk yerli çamaşır kurutma makinesi oldu.

Arçelik A.Ş.'nin mühendisleri tarafından geliştirilen yenilikçi ürünler 2005'te de hem yurt içinde hem de Fransa, Hollanda, Belçika gibi ülkelerde ödüller aldı.Kategori : EKONOMİ