Hastane borcuna hapis

Hastane borcuna hapis
2 yıl önce doğum için hastaneye bin 87 YTL borçlanan aile, parayı ödeyemeyince hapis kararı verildi.Abone ol

2 yıl önce doğum için hastaneye bin 87 YTL borçlanan aile, parayı ödeyemeyince haklarında 10 günlük hapis kararı verildi. Karı-koca cezaevine girerken çocuklar ise babaanneye kaldı.

Kırıkkale'nin Keskin ilçesi Bozkurt mahallesinde oturan karı ile koca, doğum yapmak için verdikleri senetten dolayı cezaevine d metal stand üştü.

2004 yılının Şubat ayında yaptığı doğum öncesinde Hacı Hidayet Doğruer Çocuk ve Kadın Doğum Hastanesi'nde senet imzalayan Serpil İleri ve eşi Önder İleri, bin 87 YTL'lik borcu ödeyemedikleri için hafta içinde cezaevine girdi. Bugün 2 yaşında olan İpek'i dünyaya getirdiği hastanede, sosyal güvenceleri olmadığı için senet imzalayan İleri ailesi, aradan geçen süreçte maddi güçlükler nedeniyle senedi ödeyemedi. Borcun ödenmesine ilişkin İleri ailesine tebligatlar gönderildi.

Yakınlarının borcun taksitlendirme talebi de kabul görmeyince Serpil ve eşi Önder İleri geçtiğimiz gün 10 günlük cezayı çekmek için Keskin Kapalı Cezaevine konuldu.

Tebligatın kendilerine ulaştığı dönemde eşi öldüğü için konuyla ilgilenemediklerini söyleyen babaanne İpek İleri, maddi durumlarının iyi olmadığını, oğlunun çeşitli kurumlardan borcun ödenmesi için talepte bulunduğunu, bütün kapıların yüzlerine kapandığını, en son Keskin Kaymakamlığı'na başvurduklarını fakat istenilen yardımın yapılmadığını söyledi

Serpil ve Önder çiftinin biri 2 yaşında, diğeri 11 aylık iki çocuğu bulunuyor. Anne ve babasının hapse girmesi üzerine çocuklara babaanne İpek İleri bakmaya başladı. Hastane yetkilileri ise “Başka seçeneğimiz yoktu” dedi.

Kaynak:www.bugun.com.trKategori : GÜNCEL