Sevigen Erdoğana sordu

Sevigen Erdoğana sordu
CHP İstanbul Milletvekili Mehmet Sevigen, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'a, şu soruları sordu:Abone ol

CHP İstanbul Milletvekili Mehmet Sevigen, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'a, ''(Bugün üstü örtülmeye çalışılan kimi gerçekler gelecek 10 yılda, 30 yılda millet tarafından hep bir ağızdan söylenecek) cümlesiyle ne demek istediniz?'' diye sordu.

Sevi şifreli kasa gen, Erdoğan'ın, AK Parti TBMM grup toplantısında yaptığı konuşmada ne demek istediğini ''daha net açıklaması istemiyle'' TBMM Başkanlığı'na soru önergesi verdi

Erdoğan'a, ''(Aşacağımız çok engel var. Türkiye'nin rotasını aydınlıklardan geri çevirmemek için gereken yerde sustuğumuz olmuştur) sözlerinizle, türban ve imam hatip liseleriyle ilgili düzenlemelere mi dikkati çektiniz?'' sorusunu yönelten Sevigen, önergesinde şu sorulara yer verdi:

''(Bir gün gelecek, Anayasa'nın hiçbir ilkesi ötekinin üstünde sayılmayacak) derken, Anayasa'nın başta laiklik olmak üzere Cumhuriyet'in temel niteliklerini belirleyen ve değiştirilmesi dahi teklif edilemeyen ilk 3 maddeyi mi hedef aldınız?

'Milletin her ferdi cumhurun ta kendisidir. Onlar da laik devleti nasıl koruyacağını, gayet iyi bilir' sözlerinizle Türk Silahlı Kuvvetleri ile Cumhurbaşkanlığı makamına mı bir mesaj verdiniz? 'Milli egemenlik duvarda değil, kayıtsız şartsız milletin kendisinde olacak' sözlerinizle, Atatürk'ün imzası yer alan bu sözleri duvardan indirme düşüncesi mi yatıyor?''Kategori : POLİTİKA