Küresel ısınma Mecliste

Küresel ısınma Mecliste
Meclis, küresel ısınma ve iklim değişikliğinin etkilerinin araştırılmasına ilişkin önerge görüşmelerine başladı.Abone ol

Çevre ve Orman Bakanı Osman Pepe, ''Küresel ısınma ve iklim değişikliğinden toprak, su ve hava olumsuz etkilenecektir. Ama hayatın s prefabrik ev ürmesi için gerekli olan su, daha çok etkilenecektir'' dedi.

TBMM Genel Kurulunda, CHP ve AK Parti milletvekillerinin verdiği, küresel ısınma ve iklim değişikliğinin etkilerinin araştırılmasına ilişkin Meclis Araştırma önergesinin görüşmelerine başlandı.

Önerge üzerinde Hükümetin görüşlerini açıklayan Çevre ve Orman Bakanı Pepe, dünyanın değişmeyen gündem maddesinin küresel ısınma ve iklim değişikliği konuları olduğunu belirterek, araştırma önergelerini desteklediğini bildirdi.

Küresel ısınma ve iklim değişikliğinden en fazla su kaynaklarının etkileneceğini kaydeden Pepe, ''Küresel ısınma ve iklim değişikliğinden toprak, su ve hava olumsuz etkilenecektir. Ama hayatın sürmesi için gerekli olan su, daha çok etkilenecektir'' dedi.Kategori : POLİTİKA