Avrupanın Güzeli!

Avrupanın Güzeli!
Avrupa Grekoromen Güreş Şampiyonası'nda 2. altını İsmail Güzel aldı ve 37 yıl sonra takım birinciliği geldi.Abone ol

Moskova'da yapılan Avrupa Grekoromen Güreş Şampiyonası'nda önceki gün Hamza Yerlikaya'nın 8. Avrupa şampiyonluğu ile gururlanan Türkiye, dün de İsmail Güzel'le altın madalya sevinci yaşadı. Dün mindere çıkan 4 sporcumuzdan üçü madalya alırken yalnızca Bayram Özdemir kürsünün uzağında kaldı. Gençler kategorisinde olmasına rağmen 19 yaşında Büyükler Avrupa Şampiyonası'na katılan İsmail Güzel, ilk kez katıldığı organizasyonda rakip tanımadı. İlk turda Litvanyalı Mindaugas Mizgaitis ile karşılaşan Güzel, 2-0 diş implantı fiyatı 'lık galibiyetle çeyrek finale yükseldi.

Finali tuşla kazandı
Çeyrek finalde Belaruslu Sergei Artsiukmin karşısında ilk bölümü teknik puanla kaybeden Güzel, diğer periyotlarda adeta şov yaptı. 7-0 ve 6-0'lık sonuçlarla minderden 2-1 galip ayrılarak yarı finalde Ukraynalı Oleg Chernetskyy'ın rakibi oldu. Chernetskyy karşısında çok rahat bir oyun sergileyen genç sporcu, 6-0 ile 10-0'lık periyotlarla adını finale yazdırdı. Altın madalya mücadelesinde Finlandiyalı Juha Olakas'ı bir dakika 41 saniyede tuş eden İsmail Güzel, Türkiye'ye yeni bir zafer yaşattı.

66 kiloda Şeref Eroğlu, Ermeni ve Bulgar rakiplerini aynı skorla 2-1 devirerek yarı finalist oldu. Eroğlu, yarı finalde Macar Tamas Lorincz'e 2-1 yenilince repesaja kaldı. Tecrübeli sporcu, repesajdaki ilk maçında İtalyan Tiziano Corriga'yı 2-1'le geçerek bronz mücadelesi vermeye hak kazandı. Polonyalı Charzewski'yi de aynı sonuçla geçen Eroğlu, üçüncü oldu.

Takım halinde birinci
84'te Nazmi Avluca ilk maçında İspanyol Garcia'ya talihsiz bir şekilde 2-1 mağlup oldu. Repesajda sırasıyla İtalyan Minguzzi ile Rus Mishine'yi 2-1'lik skorlarla geçen Avluca, bronz kazanan diğer sporcumuz oldu. 55'te Bayram Özdemir ise Norveçli Ronningen'i 2-0 mağlup etmesine rağmen çeyrek finalde Bulgar Venko'ya aynı skorla boyun eğdi. Repesajda da Azeri Bayramom'a yenilerek şampiyonayı madalyasız tamamladı. Avrupa Şampiyonası'nı 2 altın ve 3 bronz madalya ile tamamlayan Ay-Yıldızlılarımız, takım sıralamasında 49 puanla birinci oldu. Bu sonuçların ardından Türkiye takım halinde birinciliği elde etti

Serbestte start
Moskova'da sona eren grekoromen müsabakalarının ardından bugün de serbest müsabakaları başlıyor. Serbest müsabakalarının ilk gününde 60'da Tevfik Odabaşı, Bulgar Guidea, 74'te Fahrettin Özata Macar Hatos, 96'da da Sait Bingöl Macar Kiss ile karşı karşıya gelecek.

Kaynak:Kategori : SPOR