Türkiye tek tek çıkıyor

Türkiye tek tek çıkıyor
FIFA tarafından her ay açıklanan dünya klasmanında Türkiye, 1 basamak yükseldi ama nerede o eski günler dedirtti.Abone ol

Yılın ilk sıralamasında 845 puanla 27. sırada bulunan Türkiye, bu ay klasmanda 20 puan birden kaybetmesine karşın 825 puanla 1 basamak yükselerek 26. oldu.

FIFA tarafından her ay düzenli olarak açıklanan milli takımlar dünya klasmanında bu ay takımla מיני מעקף הכל כלול הטורקיה rın çok puan kazanma ve kaybetmeleri dikkat çekerken, Brezilya, 4,5 yıl aradan sonra ilk kez birincilik koltuğunu başka bir takıma devretti.

İTALYA ZİRVEDE
Geçen yıl Almanya'da yapılan Dünya Kupası'nda şampiyonluk kazanan İtalya, sadece 2 puan kazanmasına karşın, Brezilya 48 puan kaybedince klasmanın ilk sırasına oturdu. İtalyan milli takımı, böylece 1993 yılından bu yana ilk kez dünya klasmanının en iyi takımı olmayı başardı. Son 4 yıl içinde yapılan resmi ve dostluk maçlarının değerlendirilmeye alındığı klasmanda, İtalya 1562 puanla 1. olurken, onu 48 puan kaybederek ikinciliğe düşen Brezilya 1540 puanla izledi.

Sıralamada Arjantin 3, Fransa 4, Almanya 5, İngiltere 6, Hollanda 7 ve Portekiz 8. olarak konumlarını korudular.

KOMŞU 3 BASAMAK YÜKSELDİ

Gürcistan ile yaptığı hazırlık maçını 1-0 kaybeden (A) Milli takımın Avrupa Şampiyonası'ndaki rakiplerinden Yunanistan 3 basamak birden yükselerek 926 puanla 13., Norveç ise yine 3 sıra yükselerek 610 puanla 47. sırada yer aldı.

Bu ay klasmana toplam 207 takım dahil edilirken, listenin son sırasını Guam 9 takımla birlikte paylaştı.Kategori : SPOR